خانه آیلتس , دوره فشرده آیلتس , تدریس خصوصی آیلتس


جی.آر.ای آزمون سرنوشت ساز

 

امتحان GRE) Graduate Record Examination) ، از جمله امتحاناتی است که مدرکش مانند تافل و آیلتس برای تحصیل در دانشگاه‌های خارج به‌ویژه امریکا و کانادا لازم است. جی.آر.ای به دو شکل عمومی و تخصصی برگزار می‌شود.  جی‌.آر.ای عمومی از سه بخش تشکیل شده است: 

۱) بخش ریاضی (Quantitative) که توانایی‌های محاسباتی و کمی داوطلبان را ارزیابی می‌کند. این قسمت در سطح ریاضیات سال دوم دبیرستان ایران است و با کمی دقت می‌توان از آن نمره بسیار خوب دریافت کرد، نمره‌ای هم که برای آن در نظر گرفته شده 800 است.

۲) قسمت تحلیلی (Analytical) است. این بخش توانایی استدلال منطقی و قدرت انتقال موضوع به خواننده را آزمایش می‌کند و دو قسمت دارد. در قسمت اول باید یک متن کوتاه را از نظر تحلیلی نقد کنید و ساختار منطقی و نتیجه‌گیری‌هایش را به چالش بکشید. در قسمت دوم باید یک مقاله کوتاه در حدود 300 کلمه درباره موضوعی بنویسید. در این بخش نمره 4 یا 5 از 6 نمره خوبی است.

۳) تست کلمات انگلیسی (Verbal) است. این بخش کمی دشوار است و به داشتن دامنه وسیع واژه‌های انگیسی، خواندن و درک سریع متون نسبتا دشوار انگلیسی و توانایی‌های منطقی بالا احتیاج دارد.


اغلب دانشگاه‌ها فقط نمره بخش عمومی را می‌گیرند، اما بعضی از آن‌ها علاوه بر نمره عمومی نمره تخصصی را هم در رشته‌هایی مانند بیوشیمی، زیست‌شناسی سلولی مولکولی، زیست‌شناسی، شیمی، کامپیوتر، ادبیات انگلیسی، ریاضیات، فیزیک و روانشناسی مد نظر دارند. میزان اهمیت نمره امتحان جی.آر.ای بسته به دانشگاه و رشته موردنظر متفاوت است. معمولا نمره بخش verbal ایرانیان به شکل قابل توجهی از متقاضیان کشورهای دیگر مانند هند و چین پایین‌تر است. هر چند که نمره verbal به طور مستقیم ممکن است تاثیری در پذیرش نداشته باشد، ولی نمره بسیار پایین این بخش تاثیر روانی منفی روی شخص می‌گذارد. با کمی تمرین و تلاش در فهمیدن منطق حاکم بر سوالات این بخش، می‌توان نمره‌ای در حدود 500 دریافت کرد که این نمره برای رشته‌های مهندسی نمره خوبی است.


اگر سختی لغات امتحان جی.آر.ای فکرتان را مشغول کرده، بهتر است لغت‌ها را پیدا کنید و آن‌ها را بارها و بارها مرور کنید. برای پیدا کردن لغات جی.آر.ای در اینترنت می‌توانید کلمات کلیدی GRE word list را در یکی از موتورهای جست‌وجو وارد کنید. نمونه سوالات زیادی هم برای این امتحان در اینترنت وجود دارد. یکی از کلمات کلیدی که می‌توانید در موتورهای جست‌وجو وارد کنید GRE SAMPLE QUESTION است.


سازمان سنجش در ایران، این امتحان را دو بار در سال و در ماه‌های آبان‌ و بهمن برگزار می‌کند. 


لینک ثبت نام آیلتس تافل جی آر ای در ارمنستان دبی و ...  


دوره تخصصی GRE در خانه زبان آرینبرچسب‌ها: دوره فشرده GRE, کلاس جی آر ای, مراکز برگزاری آزمون جی آر ای, سازمان سنجش, جی آر ای سازمان سنجش
+ نوشته شده در  سه شنبه ۸ تیر۱۳۸۹ساعت   توسط گروه آموزشی آیلتس استاد آرین  |